must-bgPage 1Page 1clockclosePage 1facebookPage 1Page 1linkedinPage 1Page 1searchsearchtwitterPage 1

Har du en gave til museet?

Da ønsker vi at du tar kontakt med oss på forhånd. Les her hvem du kan kontakte, og hvor du kan sende inn opplysninger om gavetilbudet.

Har du fotografier, gjenstander eller noe annet som du ønsker å tilby til museet, skal dette avtales på forhånd med de ulike fagavdelingene/museene.

Materialet tas da først inn til vurdering, deretter tas avgjørelsen om det mottas til samlingene.


Send gjerne bilder og informasjon om gaven du ønsker å tilby til museets kontaktpersoner.


Følgende personer kontaktes for avtaler om gaver:

Kulturhistorisk avdeling:

Trude Eriksen, trude.eriksen@museumstavanger.no, tlf. 407 28 415

Naturhistorie:
Alf Tore Mjøs, alf.tore.mjoes@museumstavanger.no, tlf. 407 28 536

Norsk barnemuseum og Stavanger skolemuseum:
Hege Stormark, hege.stormark@museumstavanger.no, tlf. 407 28 413
Mette Tveit, mette.tveit@museumstavanger.no, tlf. 406 13 018

Stavanger kunstmuseum:
Hanne Beate Ueland, hanne.ueland@museumstavanger.no, tlf. 994 58 973
Vibece Salthe, vibece.salthe@museumstavanger.no, tlf. 932 16 473
Inger Margrethe Lund Gudmundson, inger.gudmundson@museumstavanger.no, tlf. 407 28 433

Norsk grafisk museum:
May Tove Nyrud, may.tove.nyrud@museumstavanger.no, tlf. 407 28 339

Norsk hermetikkmuseum:
Piers Crocker, piers.crocker@museumstavanger.no, tlf. 407 28 420
Erik R. Bergsagel, erik.bergsagel@museumstavanger.no, tlf. 407 28 431

Stavanger maritime museum:
Anne Helgø, anna.helgoe@museumstavanger.no, tlf. 407 28 528
Anne Tove Austbø, anne.tove.austboe@museumstavanger.no, tlf. 407 28 538

Biblioteket
Bente Kvame Hadland, bente.hadland@museumstavanger.no, tlf. 407 28 381